Според нея, 99% от сигналите са свързани с момичета, а 1% - с момчета, като най-уязвимата възрастова група е между 10 и 14 години. Националният център представи анализ на работата на своите консултативни линии, включително Helpline 124 123 и чата към нея, както и Горещата линия за докладване на вредно съдържание и онлайн престъпления срещу деца.
Линиите обработват сигнали от деца и родители, включващи откраднати профили, секстинг, онлайн тормоз, измами, заплахи и злоупотреба със съдържание. През последните три месеца е отчетен най-голям брой сигнали, като 72% от проблемите произлизат от социалните мрежи, 17% от комуникационни приложения и 10% от онлайн игри.
Подателите на сигнали са предимно родители (58%) и деца (42%), докато само девет сигнала са получени от учители. Най-много сигнали идват от Великобритания, Нидерландия и Словакия, а над 100 000 са свързани с приложението "Телеграм". От международната мрежа INHOPE са получени 44 766 сигнала, които са потвърдени като незаконно съдържание, хоствано в България. Общо 248 546 сигнала са изпратени към INHOPE, подчерта Василева.
0 Коментара