2567 са направените изследвания в Бургас за четири седмици. Направени са 1488 антителни бързи тестове, като общо 750 проби са взети на кризисни групи по решение на общинския щаб. 390 са изследвани с PCR метод – това са всички служители на ЦСМП, Инфекциозното отделение, Спешното приемно отделение на УМБАЛ – Бургас и полицаи и др., които са на предния фронт.
От 25-те пациенти, регистрирани с коронавирус в Бургаска област, 11 са от община Бургас, а 14 са от други общини в областта.
Общинският щаб разширява мрежата за тестване за коронавирус чрез включването на нови професионалните гилдии- стоматолози и фармацевти.
„Днес се проведе среща с двете професионални гилдии – на стоматолозите и на фармаколозите. Всички представители на фармацевтичния бизнес, които работят на територията на общината и доброволно желаят да се тестват за коронавирус инфекция от утре могат да го направят, определено е мястото за пробонабиране. Стоматолозите, които работят на територията на община Бургас също е определена лабораторията, в която ще се случат тези пробонабирания“, обяви още кметът на Бургас.
Припомняме, че щабът в Бургас призова останалите общини на територията на област Бургас да следват примера за масов скрининг, защото информацията, която има е, че ежедневно между 20 000 и 25 000 жители на другите съседни общини влизат в Бургас по различни причини – работа, медицинска услуга или друга причина. „Ако се развие тази скринингова кампания на територията на Бургаска област ще има много по-голям ефект и ние ще защитим жителите на Бургас със спиране на вирусоносителя на наша територия. Затова молбата ни е да последват нашия пример и каквото им е необходимо като съдействие, информация по отношение на методиката и организацията сме готови да им помогнем“, сподели кметът Димитър Николов.
Към днешна дата на територията на област Бургас има 25 души с положителни проби на коронавирус инфекция. 2-ма пациенти са настанени в Инфекциозното отделение на УМБАЛ-Бургас и 1 в болницата в Айтос. 9 са оздравелите, а 16 са с 28-дневна домашна карантина. Това стана ясно на брифинг на общинския оперативен щаб за противодействие на заболяването COVID-19.
Кметът допълни, че от днес към Оперативния щаб на Община Бургас се присъединява д-р Лъчезар Томов, новият представител на РЗОК за Бургаска област.
От утре започва нова тристепенна дезинфекция на пазарите на територията на общината.
1 Коментар
потърпевша
2020-09-03 18:57:55Поставена в черния списък на зъболекарите е Иванка Обрешкова Драги читатели, на вашето внимание днес ще предоставим изповедта на една майка, чието дете е жертва на брутална лекарска небрежност и безхаберие. Това е доктор Иванка Обрешкова, ортодонт в Бургас. Публикуваме без редакторска намеса отвореното писмо до нас: ,,Здравейте, приятели от сайта ,,Антена България"! Не зная от къде да започна... Преди 8-9 години дъщеря ми се нуждаеше от поставяне на брекети,поради това,че имаше две криви зъбчета. Отидохме при Иванка Обрешкова, която тук няма да наричам ,,доктор". Още на първата ни среща ми направи впечатление, че е доста груба и арогантна, както и прекалено високомерна. Постави брекети на дъщеря ми, които тя носеше близо 2 години. След като свали брекетите и би следвало всичко да е наред, малката започна да се оплаква от силна болка при дъвчене.Посетихме хирург, който след разчитане на рентгеновата снимка изказа мнение, че има изместване на ставата от ставната ямка долу в дясно, точно където са болките. Посъветва ни да се върнем при ортодонта, който да оправи проблема,причинен от самия него. Тогава Обрешкова обвини лошия въздух в града за състоянието на детето ми. Взе пари, за да постави меки шини, които тя да носи през нощта,без предварително да направи други изследвания,с цел точна диагностика. Изпълнихме всичко, но вече 3 години болките не спират,дори стават по-силни. Потърсихме съответно помощ от препоръчан ортодонт в София. При прегледа на дъщеря ми ,той остана потресен от множеството грешки, допуснати в лечението... Какво ни предстои сега: Освен ядрено-магнитен резонанс трябва да се направят много други изследвания, за да се стигне до точната диагностика. След това трябва да се постави нова шина,която тя да носи денонощно близо година. Тук е мястото да уточня,че шината ,поставена от Обрешкова е мека,а съответно не е трябвало да е такава и тя от своя страна е допринесла за изместването на ставата и за промяна на захапката...Друга грешка е това,че ритендъра не е свален след вече цели шест години.Това е трябвало да се направи след втората година от махането на брекетите. След като спре да носи новата шина, на дъщеря ми трябва да се поставят НОВИ БРЕКЕТИ, които да нормализират всичко. Това ще ни коства страшно много пари, загуба на ценно лично време, физическа болка ,също и емоционална травма. Желая само този случай да стане достояние на колкото може повече хора,за да не се случва на други пациенти, обикновено деца. За съжаление разбрах,че не само моето дете е станало жертва на некомпетентната и некадърна Обрешкова. Това се е случвало на доста други малолетни нейни пациенти. Разбира се,ще заведем граждански иск,но не се надяваме на успех,тъй като в България лекар осъден НЯМА! Благодаря за съдействието! Бъдете здрави! Прочетена 1188 пъти