Социалните мрежи промениха начина, по който новинарското съдържание достига до потребителите. Имаме студенти на 20 години, които казват, че не гледат телевизия, но са чували за дадена тема, защото са я чели за нея в социалните мрежи. Това заяви доц. д-р Теодора Петрова, декан на Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ „Св. Климент Охридски“. Тя бе първият лектор на семинара, организиран от Окръжен съд Бургас, на тема: „Правосъдие, медийни послания и регулация”.
„Наблюдавам фейсбук и виждам, че хейтърството по дадена тема, която човекът не рабира, предизвиква стотици коментари в същата насока”, каза тя. Доц. Петрова обясни, че в съвремието не само официалните медии са източник на новини, но и обикновеният човек с телефон, който снимайки нещо случайно може да направи съвсем странично внушение, което да бъде възприето от аудорията.
Семинарът, на който присъстваха много медии, трябва да подобри връзката между магистратите и журналистите. Той бе открит от председателя на Окръжен съд – Бургас Боряна Димитрова. До края на програмата на различни теми лекции изнасят Проф. дфн Милко Петров, председател на УС на Българската академична асоциация по комуникации (БААК), проф. д-р Чавдар Христов, заместник-декан на ФЖМК при СУ „Св. Климент Охридски“ и проф.д-р Маргарита Пешева, медиен експерт.
0 Коментара