Масираните акции в обекти, в които се продават храни, продължават. От вчера трите институции - Българската агенция по безопасност на храните, Националната агенция за приходите и Комисията за защита на конкуренцията, започнаха инспекции в магазини и складове в цялата страна, а днес от НАП организират отделна проверка, предаде БНТ.

Инспекторите проверяват големи и малки магазини и складове. При нарушения може да се стигне до унищожаване на храни и затваряне на обекти.

Целта е да се провери цялата верига на доставки и информацията да послужи при изготвянето на новия закон за агрохранителната верига.

След втория обявен бойкот на хранителните вериги вчера още не са излезли данните дали има ефект и как се е отразил на продажбите в големите вериги.

При първия бойкот бяха обявени сумите на оборотите на големите вериги, които показаха близо 30-процентен спад или около 8 милиона лева по-малко. Целта на организаторите за втория бойкот бе спад от 50%