Синдикатът на административните служители "Подкрепа" обяви готовност за провеждане на протести и стачни действия на служителите в Агенцията по заетостта, Главна инспекция по труда и регионалните инспекции по околна среда и води, ако в Бюджет 2025 не се заложи достойно увеличение на заплатите в публичния сектор.

Това се посочва в протестна декларация на организацията, изпратена до председателите на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание.

    От синдиката са пресметнали, че за ръста на възнагражденията са необходими допълнителни средства в размер на 560 млн. лв. и още 115 млн. лв. за конкретни администрации, в които възнагражденията са близки до минималната заплата и изостават чувствително.

    Именно в тях социалното напрежение е най-високо и работещите са готови да отстояват исканията си с протестни действия, се отбелязва в декларацията.